Sitede Çıkan Captchayı Nasıl Çözebilirim?

Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi bir captcha ile karşılaştım, çıkan bu captchayı çözmek için nasıl bir yol izleyebilirim?

image

Robusta RPA kullanarak oturum açmayı gerektiren bir uygulamada veya web sitesinde karşılaşılan captcha’nın nasıl çözüleceğini açıklayacaktır.

Adım 1. Giriş yapmak için uygulamayı veya web sitesini açın. Application bileşeninin altındaki ‘Open’ aktivitesini sürükleyip bırakın. Captchanın olduğu sayfayı açın.

Adım 2. Application bileşeninin altındaki ‘Take capture’ aktivitesini sürükleyip bırakın. Field alanına captchanın görselinin xpathini giriniz. Take capture ile alınan ekran görüntüsünü kaydettirin.

Adım 3. Ocr aktivitesinin altından ‘Read as text’ aktivitesini sürükleyip bırakın. Kaydedilen ekran görüntüsünü dosya yolunu file name alanına giriniz. Text e dönüştürülen görselinizi tutması için Result text name alanına bir değişken adı veriniz.

Adım 4 . Aplication bileşeninin altındaki ‘Set methods’ aktivitesini sürükleyip bırakın. Bir önceki adımda tuttuğunuz değişkeni yazdırdığınızda istenilen çıktıya ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları sırasıyla ve anlatılan şekilde yaptığımızda istenilen çıktıya ulaşabilirsiniz.